Школа – демократичний осередок знань

Впродовж останніх років педагогічний колектив школи активно працює над реалізацією Концепції розвитку навчального закладу (спільний проект директора та педагогів), яка стала основою педагогічної системи та концептуальною моделлю сучасної школи. Створюється таке інноваційне освітнє середовище, де забезпечується висока якість освіти та рівний доступ до неї кожного учня, де на основі партнерства між учнем, учителем і батьками є можливість максимально розкрити здібності кожної дитини. В ній чітко визначені загальні завдання та принципи шкільної освіти. Педколектив має глибокі переконання, що кожен учень - це унікальна і неповторна особистість. Тому базовим принципом побудови освітнього середовища ставимо вільний розвиток особистості.

За оптимістичними прогнозами щодо громадянсько-політичного та економічного розвитку України стає зрозумілим, що кожен випускник сучасної української школи повинен здобути таку освіту, яка б стала основою його високої конкурентноспроможності на ринку праці, здатності до саморозуміння і комунікації з іншими людьми, спроможності до трудової та соціальної мобільності і виховати громадянина – патріота, здатного вести самовіддане життя, увібрати демократичні цінності, осягнути відчуття власної гідності, сповідувати ідеали гуманістичної культури демократичних взаємин між людьми. Для цього учні в школі вчаться володіти сучасними інформаційними технологіями, вивчають дві іноземні мови (англійську, німецьку) та факультативно – основи підприємницької діяльності, ділове мовлення, гуцульщинознавство, християнську етику, креслення та основи екології.

Активну участь кожного учня в різних видах діяльності забезпечують органи учнівського самоврядування. На базі школи, при підтримці батьків і педагогів створюються шкільні громадські організації, які об’єднують певну категорію учнів-однодумців для реалізації своєї мети. Створюється відповідна інфраструктура для творчої діяльності учнів та реформуються культурно-побутові сфери шкільного життя.

В школі працюють університет культури (зустрічі з цікавити людьми краю), клуб «Пошук» (вивчення історико-культурного розвитку нашого народу) та літературна студія «Провесінь».

Новим стилем відносин між сім’єю і школою є створення класів-родин, об’єднаних в єдину школу-родину, де на зміну недовір’я і відчуженості приходить такий мікроклімат, який сприяє реалізації Концепції школи, ідеї життєвих фаз і традицій: спілкуємось, вчимося, творимо, осмислюємо.

З 2010 року на базі школи, при підтримці Національного природного парку «Гуцульщина» діє учнівське природоохоронне, науково-дослідне відділення (ПНДВ). Це об’єднання школярів, яке забезпечує їх потребу в здобутті знань, умінь і навичок в галузі охорони навколишнього природного середовища, сприяє вихованню свідомого ставлення до праці, охорони природи, використання та відтворення природних ресурсів, вибору майбутньої професії.

Крім навчально-виховних занять, які проводять співробітники парку та педагоги школи, учні є учасниками природоохоронних акцій: «За чисте довкілля», «Збережемо лісову красуню», «Рибниця - 2018», «Первоцвіти» тощо.

А нещодавно школярі разом із батьками долучилися до акції «За чисте довкілля».

При допомозі ГО «Едельвейс» (керівник Близнюк М.М.), НПП «Гуцульщина» (директор Стефурак Ю.П.) облаштували на території школи майданчик для сортування сміття.

Для поглиблення співпраці та з метою підвищення екологічної свідомості у широкій аудиторії дітей, працівники НПП «Гуцульщина» та дирекція школи нещодавно домовилися про організацію та створення шкільного лісництва. Робота лісництва здійснюється шляхом проведення уроків, вікторин, екологічних ігор, конкурсів, екскурсій.

Школярі залучаються до розробок наукових програм, облаштування екскурсійних маршрутів та еколого-пізнавальних стежок, роботи із зеленими насадженнями та закладання дендропарку на пришкільній території, а також збору гербаріїв рідкісних карпатських трав, зразків порід дерев. В школі є в наявності муляжі птахів та тварин карпатської флори та фауни.

Співпраця з громадською екологічною організацією «Едельвейс» допомогла учням розробити проекти по влаштуванню альпійської гірки та створення спортивно-оздоровчого простору для учнів 1-4-х класів. Проекти визнані найкращими і при підтримці владних структур та батьківської громадськості їх вдалося реалізувати на практиці.

Розвивати інтелект і почуття дітей, виявляти і реалізувати їхні здібності, озброювати способами самовдосконалення, створювати умови для саморозвитку і самовиховання особистості є тими механізмами, які тісно пов’язані з розвитком демократичних цінностей молоді.

Кiлькiсть переглядiв: 215

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.